چطور یک فروشگاه اینترنتی رایگان ایجاد کنیم ؟

چطور یک فروشگاه اینترنتی رایگان ایجاد کنیم ؟

افزایش فروش و رونق کسب و کار از دیرباز جز دغدغه های اصلی بشر بوده است. جامعه دیجیتال امروزی نیز از این دغدغه مستثنی نیست. با ورود اینترنت به دنیای کسب و کار، بسیاری از تاجران، کاسبان و کسانی که محصول یا خدمتی را به دیگران عرضه می کردند، دست از تجارت سنتی برداشته و به سوی کسب و کار آنلاین سوق پیدا کرده اند

فروش اینترنتی چیست؟

فروش اینترنتی یک فرآیند جذاب و در عین حال کمی پیچیده است که اینروزها به شدت در حال گسترش است. وقتی شما کالایی را در مغازه در ویترین شیشه ای خود به نمایش می گذارید، و منتظر می مانید که چند نفر از روبروی فروشگاه شما رد شده و جشم یکی از آنها اجناس پشت ویترین را ببیند و وارد مغازه شود و از شما قیمت بپرسد و شما برای او از محصول با کیفیت و قیمت مناسب خود نسبت به رقبا سخن بگویید، تا بتوانید کالای خود را به او بفروشید؛ شما یک تجارت سنتی انجام داده اید و محصول خود را به روش فیزیکی به کسی که به آن نیاز دارد، فروخته اید.

اما وقتی شما به جای پر کردن ویترین خود از یک فروشگاه اینترنتی اختصاصی استفاده می کنید و به جای رصد رقبا در فضای فیزیکی، فعالیت آنها را به صورت شفاف و لحظه ای در اینترنت دنبال می کنید، شما یک کسب و کار آنلاین راه اندازی کرده اید و به فروش اینترنتی روی آورده اید.

کالا میخوام چیست ؟

فروشگاه اینترنتی کالا میخوام یک فروشگاه اینترنتی چند فروشندگی می باشد که صاحبان مشاغل می توانند در داخل این فروشگاه به فروش کالاهای خود بپردازند در واقع فروشگاه اینترنتی کالا میخوام یک بازار بوده و در این بازار اماکن ایجاد چندین مغازه وجود دارد که این مغازه ها به کسب و کار ها و مشاغل اعطا می شود .

بسیاری از فروشگاه هایی که به مانند کالا میخوام فعالیت می کنند این مغازه های خود را به اجاره به کسب و کار ها می دهند اما فروشگاه اینترنتی کالا میخوام کلیه مغازه های خود را به جهت کمک به صاحبان مشاغل به صورت رایگان در اختیار آنان گذاشته است . اما این به این معنا نیست که هر کسی میتواند در کالا میخوام صاحب فروشگاه شود و برای اینکه صاحب فروشگاه شوید قوانینی وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد .

اولین قدم ساخت فروشگاه چیست ؟

برای ایجاد یک مغازه یا فروشگاه اینترنتی در داخل کالا میخوام شما ابتدا می بایست بر روی بخش ثبت نام در صفحه اصلی سایت کلیک کنید

بعد از کلیک بر روی بخش ثبت نام وارد بخش ثبت نام و وورد به سایت می شوید که در این بخش کابران می توانند دصورت اینکه قبلا در سایت مراحل صبت نام را تکمیل کرده اند وارد سایت شوند یا کاربرانی که میخواهند جدیدا ثبت نام کنند از طریق فیلد مربوط به ثبت نام ، صبت نام خود را تکمیل کنند ، در صفحه باز شده می بایست در بخش اول ایمیل خود را به درستی وارد کنید در نظر داشته باشید وارد کردن ایمیل به منظور ارائه خدمات پشتیبانی و اطلاع رسانی هایی همچون خرید و فروش های شما الزامی می باشد و اگر ایمیل ندارید می توانید آموزش ساخت اکانت ایمیل یا جمیل را مطالعه کنید .

بعد از وارد کردن ایمیل در بخش گذرواژه برای خودتان رمز ورود قرار دهید ، لطفا از قراردادن پسورد هایی همچون شماره تلفن و یا شماره ملی به دلیل ضعیف بودن امنیت آن خودداری کنید . بعد از اینکه ایمیل و رمز خود را درج کردید از بین دو گزینه مشتری هستم ، فروشنده هستم ، گزینه فروشنده هستم را انتخاب کنید .

بعد از انتخاب گزینه فروشنده هستم بخش جدیدی برای شما نشان داده می شود که می بایست در این بخش نام و نام خانوادگی خودتان به همراه مشخصات فروشگاهتان را وارد کنید .

در بخش نام فروشگاه می بایست نام فروشگاه خود را به فارسی وارد کنید مثلا : فروشگاه اینترنتی شهر در بخش آدرس فروشگاه می بایست نام فروشگاه خود را به انگلیسی وارد کنید مثلا :shahr همچنین درصورت عدم تمایل می توانید این قسمت را از پیشنهاد خود سایت که بصورت اتوماتیک برای شما انتخاب می کند استفاده کنید . حال شماره تلفن خود را نوشته و گزینه عضویت را فشار دهید . اگر تمام مراحل را به درستی انجام داده باشید تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد .

 

اکنون فروشگاهتان را تنظیم کنید

خب تبریک می گوییم شما با موفقیت فروشگاه خود را ایجاد کرده اید و تقریب نصف مسیر را طی کرده اید ، اکنون می توانید بر روی گزینه بزن بریم کلیک کنید تا تنظیمات ابتدایی فروشگاه خودتان را انجام دهید .

 

در فیلد اول بجای عدد 10 می بایست عدد 12 قرار دهید تا صفحه بندی شما درست باشد در بقیه فیلد ها موارد خواسته شده را پر کنید و در آخر در فیلد نمایش ایمیل که یک گزینه اختیاری می باشد میتوانید تیک آن را فعال یا غیر فعال کنید

بعد از تکمیل موارد بر روی گزینه ادامه کلیک کنید

بخش بعدی مربوط به تنظمات امورمالی می باشد به این صورت که کلیه صورت حساب های شما به شماره حساب وارد شده در این فرم وارد خواهد شد ، در نظر داشته باشید که شماره حسابی را وارد کنید که به نام خودتان باشد

 

حال که شماره مشتری ( شماره حساب ) شماره شبا و شماره کارت خود را وارد کردید می توانید بر روی گزینه ادامه کلیک کنید .

تبریک میگوییم شما صاحب فروشگاه اینترنتی در کالا میخوام شدید

اگر تمام مواد گفته شده در بالا را به دستی وارد کرده باشید هم اکنون شما صاحب یک مغازه اینترنتی در داخل کالا میخوام شده اید و میتوانید فروش محصولات خودتان را آغاز کنید

 

بعد از این بخش نیاز می باشد شما با طریقه بارگذاری کالا در فروشگاه خود آشنا شوید برای این منظور لطفا اینجا کلیک کنید

اگر نیاز به راهنمایی یا اخد توضیحات بیشتر داشتید می توانید از بخش پرسش و پاسخ زیر این مطلب یا واحد تماس با ما در ارتباط باشید

نظرات (1)

مهدی شفیع پور

خ